Що необхідно зробити, щоби ксенонове світло не пошкодило зір

Використання ксенонових ламп в автомобільних фарах має свої переваги і недоліки. Одна з характерних особливостей це яскраве і потужнє світло ксенонових ламп.

ксенон

Ксенонові лампи мають досить широкий діапазон температури світіння від 3000К до 8000К. Однак на практиці не всі лампи комфортні у використанні. Лампи з температурою 3000 К, мають насичений жовтий колір і годяться для використання тільки в противотуманих фарах. У фарах головного світла вони будуть давати дуже тьмяне світло. Лампи на 4300К можна встановлювати і в противотуманки, і в фари головного світла. Вони випромінюють білий колір з жовтуватим відтінком і для ока більш приємні. Також таке світло схоже на світло галогенок, і майже не привертає до себе небажаної уваги, а під час дощів таке світло забезпечує відмінну видимість на дорозі. Лампи з температурою 4500 і 5000К також добре підходять для автомобільних фар. Колір таких ламп біліший, для ока теж приємний, і видимість на дорозі в негоду і в темний час доби забезпечують також чудову. У ламп з температурою 6000К теж білий колір світла, але з блакитним відтінком. За потужністю світіння вони поступаються лампам з температурою 4500-5000К. Видимість на мокрому асфальті гірше, ніж у попередньої групи ламп. Але на сухій дорозі і на снігу видимість краще. Лампи з температурою свічення 8000К світять синім кольором. Вони забезпечують ще гіршу видимість на мокрій дорозі, і потужність у них теж маленька. Єдиний плюс це гарний колір включених фар. Звичайно такі лампи не підходять для установки в противотуманні і в фари головного світла. Лампи з температурою вище 8000К мають рожевий відтінок, і теж не підходять для автомобільних фар.

ксенон

На машинах у яких встановлено заводський ксенон, мають відрегульоване ксенонове освітлення. Якщо ж автомобіліст міняє рідні лампи автомобіля на ксенонові, йому потрібно самостійно налаштувати світло, і встановити на лампи лінзи для ксенонових ламп і маски для біксенонових лінз. Якщо в фарі встановлені біксенонові лампи, то маски є обов'язковим атрибутом. Завдяки світловідбиваючему покриттю з внутрішньої сторони, маски дуже добре виконують функцію фокусування світла, і направляють цей світ на біксенонові лінзи. Крім цього вони приховують обривки дротів і можуть навіть прикрашати фари машини. Звичайно, щоб маски надійно трималися на лінзі потрібно діаметр маски підбирати під її розміри. Маски випускають діаметром 2 дюйми, 2,5 і 3 дюйми. Втім до маски для лінзи в інтернет-магазинах можна придбати спеціальне перехідне кільце, яке стане в нагоді якщо ви не вгадали з розміром масок.

І лампи, і маски при належному досвіді можна встановити самостійно. Якщо ж досвіду немає, то заміну можна довірити працівникам автосервісу.

Наверх